![](https://9gym-irakliou.com/wp-content/uploads/2023/06/ΕΠΑΙΝΟΣ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΣΕ-ΣΧΟΛ-ΜΑΡΑΘ-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ-pdf.jpg)
Το σχολείο μας τη φετινή σχολική χρονιά συμμετείχε στο σχολικό μαραθώνιο ανακύκλωσης ο οποίος διοργανώθηκε από το Δήμο Ηρακλείου. Ο μαραθώνιος αυτός υπήρξε μέρος του ολοκληρωμένου προγράμματος «πράσινων σχολείων» για την ενημέρωση, ευαισθητοποίηση και επιβράβευση της ανακύκλωσης στο Δήμο Ηρακλείου.
Στο παραπάνω πλαίσιο πραγματοποιήθηκε γιορτή ανακύκλωσης – τελετή βράβευσης των σχολικών μονάδων την Τρίτη 6 Ιουνίου 2023 στο Θεατρικό σταθμό Ηρακλείου. Στο σχολείο μας δόθηκε έπαινος συμμετοχής, μας απονεμήθηκε το 1ο βραβείο για τη συλλογή αλουμινίου και 3 τάμπλετ ως δώρο επιβράβευσης για τη σχολική μας μονάδα και τους μαθητές μας.
![](https://9gym-irakliou.com/wp-content/uploads/2023/06/ΔΩΡΑ-ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗΣ.jpg)
![](https://9gym-irakliou.com/wp-content/uploads/2023/06/ΕΝΘΥΜΙΟ-ΚΑΙ-ΔΩΡΑ--scaled.jpg)
![](https://9gym-irakliou.com/wp-content/uploads/2023/06/ΤΙΜΗΣ-ΕΝΕΚΕΝ-ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ-ΓΙΑ-ΤΗ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ-ΜΑΣ-ΣΤΗΝ-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ-scaled.jpg)