![Hamm](https://9gym-irakliou.com/wp-content/uploads/2015/01/foto.jpg)
Στα πλαίσια λοιπόν αυτού του προγράμματος πραγματοποιήθηκε στις 07/11/14 η πρώτη συνάντηση στο Hamm της Γερμανίας με τη συμμετοχή μόνο καθηγητών. Εκεί έγινε η πρώτη γνωριμία με τους ευρωπαίους συνεργάτες μας.
Την ομάδα μας εκπροσώπησαν οι καθηγήτριες κ. Ειρήνη Ζαχαράκη, υποδιευθύντρια, κ. Αρετή Σμυρνιωτάκη και η κ. Μαρία Σεργίου , συντονίστρια του προγράμματος.
Στη συνάντηση αυτή τέθηκαν οι στόχοι του προγράμματος, δρομολογήθηκαν και ανατέθηκαν οι εργασίες και προσδιορίστηκαν τα καθήκοντα των σχολείων που εμπλέκονται στη σύμπραξη.